KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15463205
nr 1546 3205
Sigurd Wallin
(1916-1999), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1954, Motiv från Nyhamns läge. Olja på pannå, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 50x59 cm
David Sigurd Wallin, svensk målare född 1916, död 1999.
Utrop:
500 kr
måndag 5 juni 2023
kl 20:25:22